Full Porselenler

FULL PORSELENLER (EMPRESS)

Empress kaplamalarda metal alt yapı yerine cam destekli güçlendirilmiş porselen kullanılır. Empress dediğimiz bu çekirdek yapının ışık geçirgenliği mükemmel seviyede olduğundan son derece estetik sonuçlar elde edilir. Estetik, çiğneme basınçlarına dirençli, uzun vadede güvenilir uygulamalardır. Empress kaplamaların diğer bir özelliği ise son derece doğal gözükmesidir.

full-porselenler

Empress uygulaması hangi dişlere yapılabilir?

Ön bölge kesici, küçük azı dişleri ve bu bölgedeki tek diş eksikliklerinde empress diş kaplamaları yapılır.

Empress porselen dişlerin uygulama aşamaları nelerdir?

Öncelikle hastanın yüz ve ağız içi fotoğrafları arşivlenir. Dişlerin ölçüsü alınır ve hastaya uygun gülüş tasarımı elde edilir. “Mock up” olarak adlandırılan yöntemle tedavi sonrası görünüm demo edilir. Bu sayede hastanın talepleri ön planda tutularak uygulama ideal formuna kavuşur. Onaylanan gülüş tasarımı uygulamak üzere dişler lokal anestezi altında ~2mm aşındırılır ve son ölçü alınıp hastadan elde edilen veriler laboratuvar gönderilir, aynı seansta “mock up”tan faydalanarak hastaya kendi diş renginde geçici restorasyonlar hazırlanıp geçici olarak yapıştırılır; bu sayede hassasiyet riski ortadan kaldırılır ve hasta sosyal hayatına devam eder. Laboratuvar gelen empressler’in uyumu kontrol edilir, hastanın onayı alındığında kalıcı olarak yapıştırılır.

Empress uygulamasının herhangi bir alerji riski var mıdır?

Alt yapı olarak metal yerine cam destekli özel bir porselen kullanması nedeniyle herhangi bir alerjik reaksiyon riski taşımamaktadır. İnsan vücuduyla dost olan en uyumlu materyallerden biri olan empress kuronlarda ham madde olarak porselen kullanır.

Uygulamanın avantajları nelerdir?

Doğal bir görünüş sağlar.
Estetik açıdan yüksek kaliteli sonuçlar verir.
Empress kaplamaların renk ve yüzey yapısı kontrol edilebildiğinden sonuçları son derece estetik ve doğaldır.
Empress kaplamaların diğer kaplama çeşitlerine göre tutuculuğu daha yüksektir.
Empress kaplamaların yüzeyi diğer kaplamalara göre parlaktır. Bu özelliği sayesinde diş eti sağlığı bakımından da son derece sağlıklıdır.
Aşınmalara karşı son derece dayanıklıdır.
Dişlerin bozulan şekli ve rengi düzelmiş olur.
İşlem sonrasında gençleşen birey istediği estetik ve güzel görüntüye kavuşur.

Empress uygulaması ne kadar sürer?

45 dakikalık seanslar yeterli olacaktır.

Uygulamadan sonra dişlerin bakımını nasıl yapmalı?

Günlük ağız ve diş bakımından farklı, ekstra bir işlem gerekmemektedir. Diş fırçalama, diş ipi kullanımı, köprü varsa buna uygun diş ipi seçimiyle doğal dişlerinizin ömrü uzadığı gibi empresslerinizin de ömrü uzayacaktır.

Uygulamadan ne kadar süre sonra yemek yenebilir?

Empress dişleriniz kalıcı olarak yapıştırıldıktan sonra rahatlıkla yiyip içebilirsiniz. Empressin ısı farkıyla genleşme katsayısı dişe yakındır. Empressin dişle uyumunun iyi olması ve kullanılan yapıştırıcının ağız ortamında çözünmemesi açıkta diş dokusu kalmamasını sağlar; bu sayede soğuk sıcak hassasiyeti gelişmez.

Estetik diş kişiye yakışan, bireyi mutlu hissettiren, yüzüne yakışan, karakterine yüz şekline dudaklarına, ten rengine uyumlu dişlerin planlanması, tasarlanması ve uygulanması sürecindeki tüm prosedürleri bünyesinde bulunduran uygulamaların bütünüdür.

Estetik diş hekimliği, dişlerde bulunan bozuklukların ve sorunların yol açtığı problemleri gidererek sağlıklı bir görsellik ve estetik bir gülüş oluşturmayı amaçlayan, genel diş hekimliği alanına girmekle birlikte birtakım temel prosedürlerin de uygulandığı diş hekimliği alanıdır.